top of page

FAQ

| często zadawane pytania

FAQ: Tytuł

MASZ PYTANIA LUB WĄTPLIWOŚCI?

Zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziesz potrzebnego wyjaśnienia, zapraszam do kontaktu.

Monstera Notebook
FAQ: Usługi

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KONSULTACJĘ?

Aby umówić zarezerwować spotkanie online, proszę skorzystać z kalendarza dostępnego pod TYM adresem, wypełnić formularz kontaktowy lub napisać mail na adres: pracownia.samomilosc@gmail.com

W JAKI SPOSÓB UIŚCIĆ PŁATNOŚĆ?

W przypadku konsultacji online, płatność należy uiścić z góry. Numer konta do dokonania wpłaty zostanie przesłany po umówieniu i potwierdzeniu terminu wizyty. Istnieje też możliwość szybkich płatności poprzez przelewy24 przy umawianiu wizyty przez kalendarz dostępny TUTAJ.

ILE TRWA WIZYTA / KONSULTACJA ON-LINE?

Czas konsultacji indywidualnej wynosi 50 minut.

PRZEZ KTÓRY KOMUNIKATOR ODBYWAJĄ SIĘ SESJE ONLINE?

Konsultacje on-line prowadzę za pośrednictwem Skype, WhatsApp lub Google Meet. Istnieje również możliwość umówienia rozmowy telefonicznej.

KIM JEST PSYCHOLOG?

Psycholog to osoba, która ukończyła 5-letnie studia psychologiczne i posiada tytuł magistra psychologii. W czasie studiów mogła realizować określoną specjalność (np. psychologia kliniczna, psychologia mediów/sportu/transportu) lub kształcić się ogólnoakademicko. Nierzadko psycholodzy i psycholożki decydują się na studia podyplomowe, by pogłębiać obszar swojej specjalności np. zajmują się przede wszystkim diagnozą psychologiczną czy seksuologią.

KIM JEST SEKSUOLOG?

Są dwie możliwości: lekarzem lub psychologiem/psychoterapeutą.

Lekarz seksuolog najczęściej ma ukończoną jeszcze jedną specjalizację - np. ginekologię, andrologię, urologię czy psychiatrię. Taki specjalista oprócz rozmowy może również zaproponować badanie fizykalne (ciała), przepisać odpowiednią receptę, wystawić zwolnienie lekarskie lub wypisać skierowanie na potrzebne badania.

Psycholog seksuolog = psycholog o specjalności seksuologicznej. To osoba, która ukończyła magisterskie studia psychologiczne oraz dodatkowo studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej. Praca z takim specjalistą opiera się WYŁĄCZNIE na rozmowie.

Lekarz seksuolog i psycholog seksuolog wzajemnie się uzupełniają. By poprawiła się jakość życia intymnego zgłaszającej się po poradę osoby, konieczne jest szczegółowe określenie przyczyn odczuwanych trudności czy dyskomfortu. Lekarz może więc przekierować pacjenta/pacjentkę do psychologa, jeśli upatruje źródła trudności w psychice lub gdy chce taką ewentualność wykluczyć. Analogicznie psycholog może przekierować osobę do lekarza. Być może brzmi to nieco skomplikowanie, ale takie holistyczne podejście przyczynia się do osiągania zadowalających i trwałych rezultatów w pracy seksuologicznej. 

Pracownia Psychologiczno-Seksuologiczna SamoMiłość oferuje WYŁĄCZNIE konsultacje u psychologa-seksuologa.

CZY PSYCHOLOG / PSYCHOLOG-SEKSUOLOG MOŻE WYPISAĆ RECEPTĘ LUB WYSTAWIĆ ZWOLNIENIE LEKARSKIE (L4)?

Psycholog / psycholog-seksuolog nie jest lekarzem, nie wypisuje więc recept ani nie wystawia zwolnień lekarskich.

Nie ma też prawa do przeprowadzenia badania fizykalnego. Jedyne, co czeka Cię u psychologa/psycholożki to rozmowa.

JAK MOGĘ SPRAWDZIĆ UPRAWNIENIA OSOBY, DO KTÓREJ CHCĘ SIĘ UMÓWIĆ NA WIZYTĘ?

Takie informacje zawarte są zazwyczaj na stronach i portalach, na których ogłaszają się specjaliści. Jeśli mimo wszystko masz pytania czy wątpliwości, pamiętaj, że masz pełne prawo wymagać od wybranego specjalisty/specjalistki okazania dyplomu czy certyfikatu poświadczającego jego/jej kwalifikacje. Dla żadnej kompetentnej osoby nie będzie to problemem.

Masz inne pytania?

FAQ: FAQ
bottom of page