top of page

MGR MARTA ZIELIŃSKA

psycholog o specjalności seksuologicznej, edukatorka seksualna z przygotowaniem pedagogicznym

Prowadzę konsultacje oraz poradnictwo psychologiczne i seksuologiczne, a także psychoedukację i edukację seksualną. Pracuję głównie z osobami indywidualnymi - zarówno dorosłymi, jak i młodzieżą w wieku 15+.

Konsultuję również rodziców, których niepokoją zachowania seksualne ich młodszych bądź nastoletnich dzieci oraz chcących świadomie i aktywnie wspierać ich zdrowy rozwój psychoseksualny.

Oprócz pracy gabinetowej prowadzę warsztaty i szkolenia z zakresu edukacji seksualnej i psychoseksuologii.​

mgr Marta Zielińska psycholog Warszawa
O mnie: Członkowie zespołu

O MNIE

Już od czasów liceum towarzyszyła mi myśl o ścieżce zawodowej, która ma pozytywny wpływ jakość naszego życia.


W czasach, gdy dorastałam, dostęp do rzetelnych informacji o zdrowiu seksualnym i reprodukcyjnym nie był łatwy. Młodzieżowe pisma przeglądane pod ławkami i początki internetu z morzem niedorzeczności wypisywanych na forach... no i pornografia - to była w większości edukacja seksualna.


Już wtedy byłam mocno przekonana, że tylko rzetelna wiedza jest w stanie umożliwić nam podejmowanie przemyślanych, dojrzałych i odpowiedzialnych decyzji o tym, jak chcemy kształtować naszą seksualność i gdzie stawiać granice w relacjach z innymi, by zawsze pozostawać w zgodzie ze sobą, swoimi przekonaniami i wartościami.


Zbierałam więc informacje, weryfikowałam je, czytałam wiele artykułów i książek, aż w końcu stałam się kimś w rodzaju licealnej doradczyni. Czułam, że te rozmowy mają sens, a to doprowadziło mnie do wolontariatu w Grupie Ponton, studiowania psychologii i seksuologii, a w rezultacie stało się moją pracą.


Jako psycholog seksuolog robię wszystko, by oszczędzić osobom, z którymi współpracuję, niepotrzebnego lęku i stresu, wyposażyć je w wiedzę, która pozwoli im odkrywać ten aspekt życia na własnych zasadach i czerpać z niego radość i przyjemność. Staram się pomagać im znaleźć odpowiedzi, których szukają. Nigdy nie oceniam. 

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, nie wahaj się umówić na konsultację. Oprócz pracy gabinetowej prowadzę również szkolenia i warsztaty. Edukuję też młodzież i rodziców.

O mnie: O mnie

MOJE KWALIFIKACJE

Edukacja i doświadczenie

MAGISTER PSYCHOLOGII

Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Wydziale Psychologii AEH w Warszawie, gdzie realizowałam specjalność Psychoterapia i Terapia Seksualna. Praktyki studenckie odbyłam  w Zakładzie Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP pod opieką prof. dra hab. Zbigniewa Lwa-Starowicza.

SEKSUOLOGIA KLINICZNA

Z wynikiem bardzo dobrym ukończyłam dwusemestralne studia podyplomowe Seksuologia Kliniczna na Akademii-Ekonomiczno Humanistycznej, pogłębiając wiedzę zdobytą na studiach magisterskich.

EDUKATORKA SEKSUALNA

Przez ponad 6 lat byłam wolontariuszką w Grupie Ponton. Prowadziłam zajęcia i warsztaty dla młodzieży i koordynowałam internetowe forum zaufania, gdzie udzielałam porad z zakresu relacji i zdrowia psychoseksualnego.

NAUCZYCIELKA WDŻ

Jestem nauczycielką przedmiotu Wychowanie do Życia w Rodzinie w jednej z warszawskich szkół podstawowych. Prowadzę zajęcia w klasach 4-8, w tym w oddziałach integracyjnych. Pracuję metodami warsztatowymi i aktywizującymi. Przygotowanie pedagogiczne zdobyłam w ramach trzysemestralnych studiów podyplomowych na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadam również uprawnienia do pracy na stanowisku psychologa szkolnego. Praca nauczycielska to dla mnie cenne doświadczenie, dzięki któremu lepiej rozumiem aktualne potrzeby i trudności współczesnej młodzieży oraz poznaję obszary, w których mogę wesprzeć rodziców.

O mnie: Poświadczenie kwalifikacji
O mnie: Osadzanie HTML
bottom of page